Mikołaj ma już 13 i pół roku, a jego trzustka nie działa. Mikołaj waży mniej i jest niższy niż jego koledzy w tym wieku. Lekarze z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i kliniki w Rabce-Zdroju w zaleceniach przepisali mu intensywne leczenie żywieniowe, polegające na stosowaniu diety wysokokalorycznej, bogatobiałkowej i bogatotłuszczowej, oraz wprowadzenie tzw. diet przemysłowych, np. Nutridrinków.

Przy braku skuteczności żywienia doustnego Mikołajkowi grozi gastrostomia (choremu wykonuje się otwór na brzuchu prowadzący do żołądka, przez który wprowadza się odpowiedni dren celem podawania posiłków). Niestety, od 2012 roku u naszego syna postępuje uszkodzenie wątroby (marskość), pojawiły się żylaki przełyku, powiększa się śledziona (splenomegalia), co jeszcze bardziej wpływa na jego problemy żywieniowe.

Żeby dalej się rozwijać, rosnąć, mieć siły oraz odporność do zwalczania kolejnych infekcji Mikołaj musi przybierać na wadze. Przepisane w klinice odżywki (Nutridrinki) i preparaty (witaminy Cystisorb, kwas DHA Omegamed, probiotyk Dicoflor) nie są refundowane, razem kosztują co miesiąc ponad 700 zł. Niestety, jesteśmy w stanie pokryć zaledwie koszty leków (Pulmozyme, Kreon, leki na wątrobę, m.in. Proursan to dodatkowe 230 zł miesięcznie, a przy leczeniu antybiotykami – więcej) oraz wysokokalorycznej diety. Oprócz tego dochodzą codzienne wydatki – na ubrania, buty, zabawki.

Choroba Mikołajka i potrzeba intensywnej nad nim opieki sprawiają, że jestem zmuszona pozostawać w domu. Zrezygnowałam ze stałej pracy, doraźnie zarabiam, wykonując zlecenia. Leki, odżywki, sprzęt rehabilitacyjny tylko częściowo są refundowane. Do tego dochodzą dojazdy do kliniki i wizyty u różnych specjalistów, a zarobki męża muszą sprostać podstawowym potrzebom naszej 5-osobowej rodziny. Choć wiemy, że na dzień dzisiejszy nie ma dla naszego syna ratunku, z całego serca i wszystkimi siłami wierzymy, że zostanie wynaleziony lek na jego ciężką chorobę i że stanie się to za jego życia. Jedyne, co teraz możemy zrobić, to sprawić, żeby nasz ukochany Mikołaj doczekał tego momentu.

Bardzo prosimy Państwa o wsparcie w naszej walce o jak najmniej bolesne i jak najdłuższe życie Mikołaja!

dzieciomMogą Państwo wpłacić dowolną kwotę na konto:

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa

Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994

Tytułem: 4855 Malcew Mikołaj darowizna na pomoc i ochronę zdrowia

 

Można też przekazać Mikołajkowi swój 1% podatku.
Wystarczy w rocznym zeznaniu podatkowym podać:

Numer KRS 0000037904

W polu „INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE, cel szczegółowy 1%” należy wpisać:
4855 MALCEW MIKOŁAJ

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pola „Wyrażam zgodę”.